İş Geliştirme ve Havacılık

İş Geliştirme

Orta Asya ve Kafkas ülkelerinde artan ticaret hacmini göz önünde bulundurarak, buralardaki fırsatları değerlendirmek isteyen bu İş Birimimiz, bu pazarlarda söz sahibi olmayı hedeflemektedir.

Ram’ın Azerbaycan, Cezayir, Kazakistan ve Özbekistan gibi anahtar ülkelerde yerleşik temsilcilikleri, bu ve bunlara komşu ülkelerde gösterdikleri etkin faaliyetleri, bölgedeki gelişmeleri, yerinde ve zamanında izlenmesine olanak vermektedir.

İş Geliştirme ve Havacılık İş biriminin odaklandığı konular Koç Grubunun lider olduğu enerji, dayanıklı ve dayanıksız tüketim maddeleri, otomotiv ve diğer yeni yatırım projeleridir.

Havacılık

Ram, doğal pazarları olarak nitelendirdiği, gelişmekte olan ülkelerde, yurt dışındaki ofislerinin de desteği ile, dünyanın önde gelen havacılıkla ilgili üreticilerine satış ve satış sonrası danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Uzun yıllardır bu sektörde danışmanlık ve destek hizmetleri vermenin getirdiği deneyimle, bölgedeki havayolları ile çok güçlü ve sürekli ilişkiler kurulmuştur.

İş Birimimiz Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve Tacikistan’da Boeing Ticari Uçak Grubu ile Kısa, Orta ve Uzun menzilli ticari uçakları olan 737, 767, 777, 747, 787 ve BBJ için ortak projelerde çalışmaktadır.