Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ODTÜ Teknokent Yazılım TeknoParkı Pk:7 06531 ODTÜ – Ankara TÜRKİYE

+90 312 218 89 90

Koç Savunmadan Ülkemiz Savunmasına Teknoloji Odaklı Hizmet ve Çözümler sunan Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş., 2007 yılında Koç Bilgi Grubunun sahip olduğu yetenekleri temel alarak değişen yazılım / donanım teknolojilerine kolaylıkla ve hızla adapte olabilecek savunma sanayi isteklerine cevap verebilecek bir yapı geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Koç Savunma, Koç Bilgi Grubu’nun altmış yıllık teknoloji birikimini savunma sanayimizde değerlendirerek, kritik teknolojilerle milli çözümler sağlayan saygın, güvenilir lider olma vizyonunu taşımaktadır.

Koç Savunma, ODTÜ Teknokentteki Milli ve Nato Tesis Güvenlik belgeli tesislerinde 70 kişilik bir ekiple projelerinde ISO 9001:2008 kalite yönetimi sistemleri ve SEI SW-CMMI Seviye 3 yazılım geliştirme gereklerini yerine getirmektedir.

Faaliyet Alanları

Koç Savunma, Savunma Sanayii Sektöründe uzmanlık geliştirmek üzere yapılmış olan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda;

  • Komuta Kontrol Sistemleri (C4ISR)
  • Deniz Platformları ve Sualtı Akustik Sistemler
    alanlarına odaklanarak, çalışanlarının da bu konularda dikey uzmanlaşmalarını hedeflemektedir.

Koç Savunma, Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri alanında bilgi sistemlerinin birlikte çalışabilirliği, modelleme, simülasyon ve komuta kontrol sistemlerinin entegrasyonu konularına odaklanmıştır. Çalışmaları başarı ile sürdürülen faaliyet alanları :

  • Bilgi Sistemlerinin Birlikte Çalışabilirliği Alanında Teknoloji Uzmanlığı
  • Taktik Saha Bilgi Sistemleri Teknoloji Uzmanlığı
  • Bilgi ve Ağ Güvenliği Teknoloji Uzmanlığı

Deniz platformları odaklı faaliyetler kapsamında savunma sanayimizde boşluk olduğu değerlendirilen akustik alanında çalışmalara ağırlık verilip, vizyon bu kapsamda oluşturulmuştur. Çalışmaları başarı ile sürdürülen faaliyet alanları :

  • Sonar Sistemleri Teknoloji Uzmanlığı
  • Akustik Karşı Tedbir Teknolojileri Uzmanlığı
  • Mayın Harbi Sualtı Sistemleri Teknolojileri Uzmanlığı
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.