Faaliyet alanlarımız

Dış Ticaret Operasyonları

Operasyon departmanımızla ithalat, ihracat, gümrükleme, mevzuat ve lojistik alanlarında hizmetler sunuyor, her tür dış ticaret operasyon sürecini üstlenerek sürecin kusursuz tamamlanmasını sağlıyoruz. Koç grubu bünyesinde yer alan şirketler başta olmak üzere, özel sektöre ait üreticiler ve alıcılara 50 yıllık tecrübemizle iş gereksinimlerine uygun çözümler geliştiriyoruz.


Donanımlı ve uzman ekibimizle imzamızı taşıyan tüm projelerde sektörün standartlarını belirleyecek adımlar atarken ürün, kaynak, tanıtım ve daha büyük pazarlara ulaşmak için kâr potansiyelini maksimum seviyeye çıkarmak ve değer yaratmak için tüm dış ticaret faaliyetlerine destek oluyoruz.

Finansal Hizmetler

50 yıldır Dış Ticaret Sermaye Şirketi olma vasfı ile dış ticaret finansmanı için gereken yurt içi ve yurt dışı kaynaklarımızı optimum seviyede kullanıyoruz. Vergi mevzuatı yönünde KDV iadesi avantajlarından Eximbank kredi ayrıcalıklarına, ihracat kredilerinden Eximbank sigortasına, ihracat mal bedellerinin kambiyo mevzuatı kapsamında takibinden her türlü ürünün iç ve dış ticaret faaliyetleri için ticaret finansmanı desteği sağlanmasına kadar birçok hizmetimizle ticari kredilerinin fonlamasını, gerek TL gerekse döviz bazında Türk bankaları ve yabancı bankalarla sağlayarak tedarikçi ve alıcı kredileri kullanılmasına da aracılık ediyoruz. İhracat ve ticaret bağlantılı finansman alacaklarının sigorta kapsamına alınması ve vadelendirilmesini sağlıyoruz.


Finansal hizmetlerimizi operasyon süreçlerimiz ile birlikte ele alıp diğer kurumlara göre farklılık yaratıp uçtan uca çözümler sunuyoruz.


Genel Ticaret

 • Uzun yıllardır, İnsani Yardım ürünleri konusunda çalışıyoruz. Komşu ülkeler başta olmak üzere dünyada ihtiyacı olan pek çok ülkenin insani yardım kuruluşlarına çeşitli malzemeler temin ediyoruz.


  2013 yılından beri, 6 kıtadaki çeşitli yardım kuruluşlarına birçok temel ihtiyaç ürünü ulaştırıyoruz.

 • Koç Topluluğu’nun iç piyasada pazar lideri konumunda olduğu otomotiv sektörü geleneksel iş kollarımızdan biri. Tecrübemizin yanı sıra ihracat konusunda sahip olduğumuz geniş ürün gamıyla başarılı operasyonlara imza atıyoruz.


  Üst Yapılı Araçlar

  İş kolu ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösteren geniş ürün gamımızla dünyanın farklı noktalarında pazarın taleplerini karşılıyor, sahip olduğumuz 50 yıllık tecrübeyle üst yapılı araçların ihracatını başarılı projelere dönüştürüyoruz.


 • 50 yıla yakın tecrübemizle gıda ürünlerinin doğal pazarlarına ihracı için üreticilere her türlü desteği ve pazar bilgisini sağlıyoruz.


  Her geçen gün ürün ve pazar çeşitliliğimizi arttırarak büyütmeye devam ediyoruz.

 • İş geliştirme politikamızı ihracata dayalı büyüme sağlama, dünya ticaretinde söz sahibi olma ve sadece finansal değil geleceğe yön veren değerler yaratacak stratejik yatırımlar etrafında şekillendiriyoruz. Cesur hamlelerle potansiyel vadeden yeni pazarları keşfediyor, firmaların ve müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanan çözümler üretiyoruz.

Demir Çelik Merkezi Satın Alma

Koç Grubu’nun yassı çelik kullanıcısı firmalarına ve bu firmaların yan sanayicisi konumundaki şirketlere merkezî satın alma yolu ile hizmetler veriyoruz.


Böylelikle; beyaz eşya, otomotiv, enerji ve gıda sektörlerinde lider olan söz konusu firmaların üretimlerinde çok önemli paya sahip olan yassı çeliği, grup sinerjisi ile, piyasa koşulları çerçevesinde maksimum fayda ile tedarik ediyoruz.


Bu amaçla faaliyet gösteren iş birimimiz, yassı çelikte marka olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. ile yapılan anlaşmalar kapsamında hizmet verdiği firmalara kesintisiz ve kaliteli servis sunmaya devam ediyor.